Dermomasażer to urządzenie wykorzystujące synergistyczne oddziaływanie podciśnienia i masażu mechanicznego na tkankę. Jego głównym zadaniem jest rozbijanie złogów tłuszczowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w skórze.

Zabiegi z użyciem dermomasażera poprawiają metabolizm, redukują obrzęki powstałe na wskutek niedrożności naczyń chłonnych, redukują tkankę tłuszczową oraz cellulit. Dermomasażer modeluje sylwetkę, poprawia wygląd szyi i karku, niweluje zmarszczki oraz poprawia ogólną kondycję skóry.

więcej...

Do dermomasażu wykorzystuje się głowice o różnych rozmiarach, które wytwarzają na powierzchni ciała podciśnienie, czego efektem jest pobudzenie lokalnego mikrokrążenia, resorpcja obrzęków, pobudzenie lipolizy (rozpad tkanki tłuszczowej), zwiększenie elastyczności skóry (synteza kolagenu). Dodatkowo rolki obracając się wokół własnych osi w tę samą lub w przeciwną stronę – masują zassany do głowicy fałd skóry. Poprawia to krążenie krwi i przepycha limfę, w wyniku zabiegu następuje likwidacja cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz w sposób widoczny redukcja obwodów ciała, blizny i rozstępy stają się mniej widoczne, zmniejszenie obrzęku uzyskuje się w efekcie stymulacji mikrokrążenia.

Masaże mechaniczne to również metoda do wspomagania terapii. Bywają zalecane przed planowanym zabiegiem liposukcji chirurgicznej.

Zaobserwowano zależność między chudnięciem, a przyjemnością wywołaną masażem. Masaż pobudza produkcję endorfin skórnych tzw. Hormonów szczęścia: działa uspokajająco i przeciwbólowo -przyspiesza lipolizę. Podczas zabiegu całe ciało z wyjątkiem piersi, masuje się przy pomocy specjalnej głowicy zaopatrzonej w rolki, w zależności od oczekiwanego efektu wykonuje się ruchy w celu oddrenowania lub usunięcia tkanki tłuszczowej. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny.